Göteborgban kihirdették a szociális jogok európai pillerét

Európai Bizottság20 év óta első alkalommal szociális csúcstalálkozót tartottak az EU vezetői. A Svédországban, Göteborgban megtartott eseményen az uniós intézmények vezetői, az uniós állam- és kormányfők, továbbá szociális partnerek és más kulcsszereplők nyílt vitát folytattak arról, miként lehet előmozdítani az Európai Unióban a tisztességes munkafeltételek térnyerését és a gazdasági növekedést. A találkozón az Európai Parlament, a Tanács és az Európai Bizottság közösen kihirdették a szociális jogok európai pillérének létrehozását, hangsúlyozva, hogy a három intézmény kiáll a pillérben foglalt 20 elv és jog mellett, és védelmezi azokat.

További információ az Művelődés – Népfőiskola – Társadalom című lapban olvasható

A szociális jogok európai pillérének weboldala:
https://ec.europa.eu/commission/priorities/deeper-and-fairer-economic-and-monetary-union/european-pillar-social-rights_hu