Az érsekújvári járás 30 CSEMADOK munkatársa látogatott el Kővágóörse a Káli-medence Népfőiskolára. A csoportot Horváth Dezső polgármester üdvözölte és bemutatta a település életviszonyait. A vendégeknek Szigeti Tóth János Mit ér az ember, ha…? A Kárpát-medencei népfőiskolai együttműködés 30 évéről címmel tartott tájékoztatót, majd a Káli-medence Népfőiskola tevékenységéről Mihályfi Márta, az MNT főtitkára beszélt. Két fiatalember: Vígi László és Sára Vajdasági sikertörténetek bemutatása –címmel közösségszervezői innovációs munkájukról, sikereikről beszéltek. A program vacsora keretében kötetlen beszélgetéssel zárult. Másnap a vendégek szervezeti belső munkaértekezletet tartottak a CSEMADOK országos tanácsának és a Művelődési Intézet közreműködésével, majd az alapszervezetek mutatták be eredményeiket, gondjaikat. Meglepő milyen keveset tudunk egymásról. A tanulmányi utat Kovács Tamás CSEMADOK titkár, az MNT elnökségi tagja szervezte.